فرش پوست

فرش پوست و نگهداری از آن

قبل از آنکه توضیح خود را آغاز کنم ابتدا باید به شما بگویم که فرش پوست یا همان فرش چرم طبیعی شامل فرش هایی از پوست گوسفند،بز،آهو،گاو یا گوساله است .

اگر ترکیب این نوع فرشها که در رنگ های سیاه و سفید ، قرمز ، قهوه ای و خالدار و … می باشد. در ترکیب با پارکت و سرامیک زیبایی خاصی را به خانه می دهد و حال و هوای طبیعت را به دکوراسیون خانه ما میدهد . فرش های پوست بسیار شیک و مدرن و لوکس هستند .

روش شستن فرش پوست

در روش شستن  و نگهداری از اینگونه فرش ها باید دقت و ظرافت کافی داشته باشید. فرش‌های پوست در مقایسه با فرش‌های عادی دیرتر کثیف می‌شوند. یکی از راه‌های مراقبت از این فرش‌ها و حفظ جلا و کیفیت آنها این است. که از جاروبرقی برای نظافت و مراقبت استفاده نمایید و البته درجه بالا را برای جارو کردن استفاده نکنید. ( درجه کم و در جهت موهای فرش).

بهتر است آن را در خانه مدام مرطوب نکنید. و تنها در صورت آلودگی با استفاده از ترکیب چند قطره سرکه سفید با یک لیتر آب آن را با ملایمت و ظرافت توسط پارچه‌ای نرم پاک کنید. شستن فرش پوست در خانه باید به آرامی ، با ظرافت و اصولی انجام شود تا آسیبی به فرش پوست وارد نگردد. هرگز از وسایل گرمایشی برای خشک‌کردن اینگونه فرش‌ها استفاده نکنید. در صورت کثیفی و نیاز به شستشوی بیشتر حتما به یک قالی‌شویی مطمئن و با تجربه مراجعه نمایید.

مراحل شستن فرش پوست

روش شستن فرش پوست مانند فرش عادی به صورت قالیشوی معمولی نیست و باید با دقت این کار انجام شود.

  • اول با کمک برس نرمی به آرامی پشم‌های روی آن را شانه کنید تا مرتب شود و گره‌های احتمالی‌اش (گره‌ها را نم‌دار کنید) بازشوند.
  • بهترین روش شستن  با دست است ؛ هرگز آنها را در ماشین لباس‌شویی نیندازید زیرا باعث آسیب به آنها خواهد شد.
  • آب را ولرم کنید ، نمک را همراه با مقدار کمی مایع شوینده ملایم بر فرش بریزید. (هرگز از پودر لباسشویی استفاده نکنید) و آن را به آرامی و ملایمت ماساژ دهید (شستن را طولانی نکنید).
  • در روش شستن  مرحله آب‌کشی بسیار مهم است ؛ باید با ظرافت ، ملایمت و بدون فشار انجام شود و مواد شوینده و آب کاملا از آن خارج گردد.
  • فرش را بدون هیچ نوع وسیله گرمایشی پهن نمایید تا خشک گردد و پیش از خشک شدن کامل مجددا آن را برس بکشید تا مرتب و نرم شود.

مراقب فرش خود باشید

روش شستن  چه در خانه و چه در قالیشویی بی‌تجربه اگر اصولی و با دقت انجام نشود ممکن است باعث آسیب جدی یا حتی پارگی در فرش شما شود. این فرش ها بسیار دیربه‌دیر کثیف می‌شوند و نیاز چندانی به شستشو ندارند. به شما توصیه می‌کنیم تا زمانی که فرش شما واقعا کثیف نیست از شستشو و خیس کردنش جدا خودداری نمایید. و در صورت نیاز به شستن ، اگر خودتان مهارت کافی در شستن فرش پوست ندارید حتما به قالی‌شویی معتبر مراجعه نمایید.

قالیشویی حریرتهران در خدمت شماست.

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *